O autorkach

Autorką tekstów bajek i baśni, które prezentujemy w tej witrynie jest Pani Barbara Delimat.

11 lat spędziła w Australii, gdzie tworzyła tkaninę artystyczną techniką makramy. Makramy i tkaniny Pani Basi zdobią zbiory prywatne w Australii, USA, Japonii i Kanadzie.
Od stycznia 1989 r do lutego 1993 Pani Basia pracowała dla Women In Work Association we Fremantle. Prowadziła tam pracownię, w której powstało wiele wspaniałych prac. Jedną z nich był tryptyk wybrany dla uświetnienia przemówienia Premiera Australii w czasie powitania załóg żaglowców, które przypłynęły na uroczystość 200-lecia Australii.
W Australii prace Pani Basi było pokazywane na 3 wystawach indywidualnych oraz 17 zbiorowych.
Uczestniczyła w działaniach środowiska: The Perth Circulating Art. Library, Galeria Melvil Community Arts Atwell House.
Po powrocie do Polski dzieła Pani Basi były prezentowane były na wielu wystawach i brały udział w różnych konkursach. W 1993 roku wystawa indywidualna w Bolesławcu BOK oraz udział w Konkursie Prezentacji Artystycznych w Lubinie, gdzie Pani Basia otrzymała nagrodę za najlepszą wystawę roku. W 1995 roku prace można było podziwiać w Galerii Na Jatkach we Wrocławiu. W 1996r. we Dworze Polskim – Kawiarni Czwartkowej we Wrocławiu oraz na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w BOK i Bibliotece w Bolesławcu.

Autorką ilustracji jest Agnieszka Strzelecka-Ślęzak. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom magisterski uzyskała na wydziale Grafiki i Malarstwa.

Od 20 lat roku pracuje w prywatnej firmie graficznej.
Poza pracą zawodową zajmuje się rysunkiem artystycznym, malarstwem, szczególnie olejnym i akwarelą, a także fotografią. Pasjonuje się ceramiką – zwłaszcza technikami raku i naked raku.
Fascynuje się naturą, botaniką i pejzażem. Poszukuje pejzażu w detalu i abstrakcji. Prace malarskie i ceramiczne znajdują się w zbiorach prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.