Baśnie

czyli Moje ilustracje do Baśni Pani Basi

A tytułem wprowadzenia…

Ta strona poświęcona jest bajkom i baśniom napisanym przez BARBARĘ DELIMAT i ilustrowanym przeze mnie Agnieszkę Strzelecką-Ślęzak.
Ponieważ Dzieci są najważniejszymi czytelnikami, zapoznawanie ich ze światem jest najistotniejszą wartością baśni. Przyjaźń, współczucie, troska stanowią główną treść obecnej twórczości Pani Basi. Bohaterami są krasnale, zwierzęta i…, więcej nie powiem, bo w każdej chwili wyobraźnia Pani Basi może stworzyć nową postać.
Baśnie zostały wydrukowane dzięki finansowaniu autorki, dlatego ich nakład jest niewielki. Jeśli ktoś miałby życzenie zamówić daną pozycję to bardzo proszę o maila. Serdecznie zapraszam.
P. s.
Pani Basia pozwoliła mi zilustrować swoje teksty.
Bardzo dziękuję.
Agnieszka
CENA 30 zł + Koszt wysyłki

 

Przygody krasnala Kichusia, 2016

Fantastyczna baśń o Krasnalu Kichusiu.
Mieszka pod lasem. Przyjaźni się  ze zwierzętami, ale ktoś bardzo mu dokucza… Hmmm, nie będziemy opisywać przygody Kichusia.
Ta książeczka jest rymowana, przeznaczona do czytania młodszym dzieciom.

Bazyli w podróży, 2017

Bazyli, to Krasnal, który wyprawia się z wizytą do Wrocławia. A tam spotyka wielu kuzynów i wraz z nimi zwiedza niektóre miejsca tego pięknego miasta.

Babcia Mania, 2017

To wzruszająca opowieść o przyjaźni tytułowej bohaterki i dwójki wspaniałych zwierząt – pieska Maciusia i kotki Psotki. I nie tylko… Dobroć zawsze wraca.

Jaś Nie 2018

W 2018 roku Pani Basia wydała kolejną bajkę. Jej tytuł brzmi: „Jaś Nie”. Bajka ta jest inspirowana zachowaniem pewnego wspaniałego, acz nieposłusznego chłopca, który wybrał się sam na spacer.

Puszek Maluszek, 2020

Przepiękna i przesłodka bajka Pani Basi. Jej bohater Puszek Maluszek jest cudowny i niezwykły…

W ogrodzie nad rzeczką, 2021

Świat owadów i małych zwierząt jest pełen zdarzeń i emocji. W ogrodzie dzieją się ważne rzeczy. Pająk Rami nie był miły, ale ….

Baśń o Justynie i Alinie, 2022

Baśń o dwóch dziewczynkach, które spotkały Krasnala Jabłonkowego i co się dalej działo….

 

o autorkach